POSTY

niedziela, 16 października 2016

TRENDY JESIEŃ/ZIMA 2016/2017 cz.2 || TRENDS FALL/WINTER 2016/2017 part 2

Hejka! Nadeszła pora na drugą część trendów na sezon jesień/zima 2016/2017. Jeśli jesteście zaintreresowani to zapraszam! :)

1. Styl wojskowy/militarny

Jeden z trendów uniwersalnych, który już od kilku sezonów jest zauważalny na pokazach oraz w stylizacjach streetwearowych wielu gwiazd oraz blogerek. To co mnie w nim urzeka to to, że dodaje pewności siebie oraz to, że świetnie nadaje się na bardziej eleganckie wyjścia jak i również do zwykłych boyfriendów. 

Dolce & Gabbana
Louis Vuitton

Givenchy

2. Krata 

Jest to kolejny trend, który jest zawsze w modzie. Czasami przybiera różne wykończenia czy kolory, jednak praktycznie w każdym sezonie możemy coś znaleźć w tym wzorze. Pół roku temu pojawił się w wielu pokazach m.in. Gucci, Chanel, Balenciaga czy Marni, 

Gucci
Marni
Dolce & Gabbana
Loewe
Chanel
Balenciaga

  

3. Falbany

Falbany, czyli trend jak dla mnie bardzo dziewczęcy i uroczy. Często oznacza lekki przepych oraz bogactwo. W pokazach  przewijał się w wersji od delikatnej u Chanel, przez awangardową u Gucci, aż do kobiecej i pewnej siebie u Alexandra McQueena. 

Alexander McQueen
Gucci
Balmain
Valentino
Chanel

   4. Gorset

Trendem, który dopiero wchodzi do mody są gorsety, Już w poprzednim sezonie były zauważalne sukienki oraz topy, najczęściej bieliźniane, noszone na t-shirtach, aby w tym sezonie dojść do kobiecych, opinających gorsetów. I w tym przypadku można zauważyć różnorodność jaką pokazali poszczególne domy mody, od bardzo kobiecych u Balmain do minimalistycznych u Loewe.

Alexander McQueen
Prada
Loewe
Balmain

5. Kożuch

Ostatni raz nosiłam kożuch, gdy chodziłam do podstawówki. Już od kilku sezonów można zaobserwować tendencję do powrotu do ciepłych kożuszków, najczęściej w wersji motocyklowej. Może tym razem i ja sobie taki kupię... :) Was jak najbardziej do tego zachęcam!

Balenciaga
Marc Jacobs
Prada

7. Buty

Jak już wspominałam w poprzednim poście, jeżeli chodzi o buty należałoby wyróżnić platformy oraz buty lakierowane czy aksamitne. Oczywiście podane przykłady mogą się przenikać i łączyć. Osobiście uwielbiam platformy w każdej formie, gdyż noga wygląda korzystniej, jesteśmy wyższe    a przy tym są wygodniejsze od szpilek czy innych obcasów. Moimi ulubieńcami z przedstawionych poniżej przykładów są buty od Balenciaga, gdyż sama takie kupiłam rok temu, a teraz są one HITEM. 

Balenciaga
Gucci

Louis Vuitton

Alexander McQueen

Marc Jacobs


Kliknij poniżej:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz