POSTY

piątek, 1 lipca 2016

SALES - WYPRZEDAŻE
Hejka! :) Po długim czasie w końcu wróciłam. Międzyczasie w witrynach sklepu z pewnością zauważyłyście ogromne, czerwone szyldy z napisami : "SALE", "WYPRZEDAŻ". Z jednej strony każdy jest świadomy, że te hasła działają na nas przyciągająco i zachęcają nas do zakupów, ale jak nie dać się zwariować i oszukać? Post, który dla Was przygotowałam może Wam pomóc gdy wybierzecie się na "polowanie" do sieciówek czy innych sklepów. Mam nadzieję, że po jego przeczytaniu będziecie potrafiły zrobić rozważne zakupy, bez wydawania pieniędzy na zbędne ubrania. Jeżeli jesteście zainteresowane to zapraszam do dalszej części! :D

Poniżej znajdziecie podstawowe zasady, którymi wg mnie należy się kierować by podejść do wyprzedaży z rozsądkiem i nie zbankrutować :P
 
1.BASIC
Po pierwsze na wyprzedażach szukajcie rzeczy, które nigdy nie wyjdą z mody, podstaw, które niezależnie od sezonu będziecie mogły założyć do wszystkiego tzw. klasyków. Są to m.in. zwykłe t-shirty, skórzana ramoneska, kurtka jeansowa, biała koszula (bardzo modna w tym sezonie), trampki.

 
2.WCZEŚNIEJSZE PRZYGOTOWANIE
Po drugie idąc na wyprzedaż najlepiej przejrzeć sobie wcześniej w domu ofertę internetową danego sklepu, wówczas będziecie miały możliwość lepszego zaplanowania wydania swoich pieniędzy, a ponadto, gdy weźmiecie odliczone pieniądze, inne rzeczy Was nie będą tak kusiły :)

 
3. ROZWAGA W SEZONOWYCH TRENDACH
Trzeci punkt dotyczy rzeczy modnych jeden, dwa sezony. Pamiętajcie, by kupować je w umiarze, gdyż najprawdopodobniej w kolejnym sezonie nie będą już modne i większość z Was nie będzie chciała już w nich chodzić. Dlatego warto mieć po jednej rzeczy dotyczącej danego trendu, by nie mieć w kolejnych latach dużej ilości rzeczy odstawionych w kąt.

 
4. POZOSTAŃCIE W ZGODZIE ZE SOBĄ
Po czwarte, gdy już wpadniecie w szał zakupów (co mnie często się zdarza :P), pamiętajcie o swoim własnym stylu, nie możecie bezgranicznie podążać za modą, trendami gdy się to z Wami kłóci. Bo pamiętajcie, że gdyby ktoś tego nie założył wcale by to nie było modne, a przez bycie sobą, w przyszłości możecie być tym KIMŚ, od którego będą zaczynały się nowe trendy.

 
5.PATRZCIE NA UBRANIA Z WYPRZEDZENIEM
Po piąte, będąc już w sklepie i rozmyślając nad daną rzeczą zastanówcie się czy potrzebujecie tej rzeczy, czy będzie ona Wam pasowała do garderoby i czy nie rzucicie jej w kąt po jednokrotnym założeniu. Dobrą opcją, która pomoże spojrzeć racjonalnie na to czy i jak bardzo dana rzecz jest nam potrzebna, jest zadanie sobie pytania czy kupiłybyście tę rzecz w standardowej cenie.
 
6.
Szósty punkt dotyczy sytuacji, w której wydałyście już dużo pieniędzy, w pokoju zalegają siatki z nowymi rzeczami, a Wy po chwili euforii zaczynacie żałować wydanej sumy gotówki. Jedyną, dobrą radą w takim momencie jest po prostu zwrócenie rzeczy najmniej potrzebnych bądź takich, które nam się "odpodobały", do których po prostu  nie jesteśmy przekonane. Dlatego warto, gdy nie ma konieczności zakładania świeżo nabytego ubrania, nie odrywać od niego metki, by zawsze móc go zwrócić (oczywiście w czasie określonym przez regulamin sklepu). Zatem nigdy NIE WYRZUCAJCIE PARAGONÓW.


Piszcie co upolowałyście na wyprzedażach oraz czy Wy również gdy widzicie te wszystkie czerwone szyldy "wariujecie" i czy adrenalina wówczas Wam wzrasta? :P No i oczywiście jak podoba się Wam powyższy post? Co o nim sądzicie? Chcecie żebym kontynuowała posty w takim stylu?
  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz